صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

پایش و رصد مصرف گاز بیش از 27 هزار ساختمان‌ اداری در استان فارس

شرکت گاز استان فارس با تشکیل ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی از سال ١٣٩۶ تا کنون، پایش و رصد مصرف گاز ساختمان‌های اداری، نهادها، سازمان ها، صنایع و مراکز عمومی استان را با انجام بازرسی‌های دقیق فنی و استفاده از دستگاه های دیجیتال و نیروهای متخصص انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس، اظهار کرد: طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز با هدف پیگیری اجرای بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهوری به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی مبنی بر لزوم رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز در راستای جلوگیری افت فشار و استمرار جریان گاز اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح ملی، تیم های کارشناسی کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی به‌صورت مستمر، مقدار و نحوه مصرف گاز و موتورخانه ها را رصد و تذکرات لازم، راهکارهای مصرف بهینه، صرفه‌جویی و مدیریت این نوع از انرژی را ارائه کردند.

حسینی تصریح کرد: برهمین اساس در استان فارس از 27 هزار و 610 ساختمان، بازرسی و برای هزار و 807 ساختمان به دلیل رعایت نکردن حداقل یکی از مفاد بخشنامه، اخطار کتبی صادر و جریان گاز ۷۸۹ مشترک متخلف نیز به دلیل بی توجهی به اخطارها قطع شد.

شایان ذکر است، تجهیز تیم‌های بازرسی به دماسنج‌های دیجیتال برای افزایش دقت در پایش، تغذیه محتوایی و موثر فضای مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین بهینه سازی مصرف گاز به ویژه در زمان افزایش شیوع کرونا، توزیع بروشور، پوستر و افزایش آگاهی مردم، از دیگر اقدامات ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه در شرکت گاز استان فارس است.      

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان فارس

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/05 - ١١:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 705
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: