صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

در راستاي حفاظت از محيط زيست؛

كاشت 2500 اصله نهال حرا در سواحل استان بوشهر توسط پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي

در راستاي حفاظت از محيط زيست ،پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی اقدام به کاشت 2500 اصله نهال حرا در سواحل استان بوشهر کرد.

به گزارش روابط عمومی شركت ملی گاز ایران، مهرداد عبدي مدير پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي، اين اقدام را در راستاي احیای عرصه های مستعد کاشت گونه ی حرا در سطح استان بوشهر، پياده سازي اهداف زيست محيطي ، حفظ و نگهداري از گونه بي نظير حرا به عنوان اكوسيستم منحصر به فرد اين منطقه اعلام کرد.

وی تعامل و ارتباط موثر و سازنده با اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، محیط زیست ستاد وسازمان های مردم نهاد (NGO)را به عنوان يكي ديگر از اهداف اين اقدام عنوان كرد و گفت: گسترش فضاي سبز و ايجاد بستري مناسب جهت رضايتمندي ذی نفعان درون و برون سازمانی متاثر از صنعت پالايش گاز و صنايع همجوار یک وظيفه انساني و عمل به مسئوليت محيط زيستي است.

عبدي در ادامه خاطرنشان كرد: پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي در كنار  توليد گاز و محصولات جانبي نگاه ويژه و خاص به محيط زيست پيراموني دارد و اميدواريم در كنار رشد و شكوفايي اقتصادي كشور، در حوزه حفاظت و صيانت از محيط زيست و فضاي سبز نيز گام به گام حركت كنيم.

در ادامه مسئول حفاظت محیط زیست پالايشگاه اول گفت: جنگل های حرا در مناطق ساحلی جنوب کشور قرار دارد و به دلیل کارکردهای بی شمار و ارزش های زیست محیطی، حفاظت، احیاء و توسعه آن ها ضروری است.

وی با اعلام اینکه این شرکت از سال 1390 نسبت به کاشت گونه ی حرا در در سواحل نایبند، دیر و بوشهر اقدام کرده است؛ ابراز امیدواری کرد با ادامه این مسیر و همراستا با طرح "پويش سبز" سهم كوچكي از مسئوليت اجتماعي و زيست محيطي اين مجموعه در جهت صیانت از عرصه منابع طبيعي، کاهش پیامدهای ناشی از صنعت بر محیط زیست و پاسداشت از اكوسيستم بي بديل جنوب كشور ادا شود.

شایان ذکر است،حرا از گونه های درختان دریایی شناور در سواحل خلیج فارس، زیستگاه مهمی برای آبزیان، بی مهرگان و پرندگان بوده و علاوه بر جذب آلودگی موجود در آّب و خاک، نقش مهمی در حفظ محیط زیست دریایی دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی شركت مجتمع گاز پارس جنوبی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/05 - ١١:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 743
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: