صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدير منطقه ۶ عملیات انتقال گاز خبر داد:

تعويض 600 متر خط لوله گاز 12 اينچ در نوار ساحل خليج فارس

مدير منطقه ۶ عملیات انتقال گاز از پايان موفقيت‌آميز تعميرات اساسي و تعويض 600 متر خط لوله 12 اينچ قشم/بندرعباس در مدت 86 ساعت با 8400 نفر ساعت كار بدون حادثه در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، عليرضا عربلو مدیر منطقه 6 عمليات انتقال گاز با اعلام این خبر، گفت: اين عمليات با هدف تعويض لوله هاي معيوب در نقاط داراي خوردگي داخلي و خارجي بر اساس نتايج و گزارشات دریافت شده از پيگراني هوشمند و بازديدها و بازرسي هاي انجام شده در حين پروژه تعويض پوشش خط و پايداري شبكه انتقال گاز و افزايش ضريب ايمني  طبق برنامه نت ساليانه در ۲۱ دی ماه آغاز شد.

عربلو ادامه داد: تعمير و تعويض 600 متر خط لوله 12 اينچ قشم/بندرعباس در 30 نقطه با 68 سرجوش در قالب 4 تيم عملياتي مجزا در محدوده بندر پهل، جهت تاب آوري و افزايش ضريب شبكه انتقال گاز انجام شد.

مدير منطقه ۶ عملیات انتقال گاز با اشاره به ريسك بالاي خطر برق گرفتگي نفرات داخل كانال هايي با خصوصيات باتلاقي و بالا بودن سطح آب زير زميني، گفت: از ديگر چالش‌هاي اين عمليات، می‌توان به محدوديت زمان انجام كار و هواي سرد و بادهاي ساحلي و بصورت خاص، شرايط ناشي از شيوع ويروس كرونا اشاره كرد.

مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در پايان، از زحمات و تلاش های همکاران در واحدهای ستادی و عملیاتی در مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله, مراكز بهره برداري خطوط لوله سرخون، سيرجان، ایرانشهر، كرمان، شيرهاي خودكار و واحدهای بازرسي فني ، HSE و پدافند غيرعامل و خدمات اجتماعی و رفاهی منابع انسانی كه در انجام این عملیات همکاری داشته اند، تشکر و قدرداني کرد .

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 6 عمليات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/08 - ١٢:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1059
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: