صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

سرپرست منطقه ۷ عملیات انتقال گاز:

پایش مستمر حدود مجاز مواجه شغلی، راهکاری به منظور حفظ و بهبود سلامت سرمایه های انسانی

پایش مستمر حدود مجاز مواجه شغلی، راهکاری به منظور حفظ و بهبود سلامت سرمایه های انسانی در مراکز بهره برداری و تاسیسات تقویت فشار گاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی زارع، سرپرست منطقه 7 عملیات انتقال گاز، ضمن بازدید از بخش‌ها و مجموعه های کاری مرکز بهره برداری خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز اراک با بیان این مطلب، اظهار داشت: تقریباً در تمام مشاغل، یک یا چند تهدیدکننده سلامتی وجود دارد. این تهدید کننده های سلامتی طیف نسبتا گسترده‌ای را تشکیل می دهند که آلاینده های شیمیایی، سروصدا، روشنایی نامناسب، حمل بارهای سنگین، وضعیت نامناسب بدن، امواج و پرتوهای زیانبار، دمای بالا یا پایین، رطوبت نامناسب، فشار بالا یا پایین هوا، استرس‌های روانی، عوامل بیولوژیک و ...  از جمله این عوامل هستند.

زارع در ادامه گفت: به کمترین حد رساندن خسارت‌های انسانی و اقتصادی ناشی از مخاطرات گفته شده مستلزم توجه به مسائلی همچون؛ شناسایی مخاطرات شغلی، سنجش عوامل تهدیدکننده، کنترل عوامل و مخاطرات شغلی بر اساس سنجش‌های صورت گرفته بالاتر از حد مجاز قابل قبول؛ هستند که باید مورد توجه قرار گیرد.

زارع در این زمینه افزود: بایستی با شیوه های فنی، مهندسی و مدیریتی به گونه ای مراتب کنترل شود که مواجهه شاغل با تهدیدکننده های سلامتی به پایین تر از حد مجاز قابل قبول برسد.

وی ادامه داد: بهبود فعالیت ها در انجام وظایف، حائز اهمیت است اما اهتمام بر سلامت و ایمنی کارکنان خصوصا در فعالیت‌های عملیاتی بویژه در مراکز بهره برداری خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار بر سایر مسائل اولویت دارد.

سرپرست منطقه 7 عملیات انتقال گاز در پایان سخنان خود افزود: مرکز بهره برداری خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار گاز اراک به عنوان پایگاه های خدمت رسانی در حوزه انتقال گاز دارای ارزش فراوانی است که با بهره مندی از نیروهای عملیاتی مجرب، متخصص و خلاق خود تا کنون خوش درخشیده و انتظار می رود در سال جدید نیز بیش از پیش در خدمت به مردم کوشا باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه هفت عملیات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/16 - ١٢:٤٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 575
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: