صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

صرفه‌جویی 14 میلیارد ریالی با تعمیر شیرهای اسقاطی بين راهي در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز گفت: از ابتدای سال99 و با تلاش و کوشش کارشناسان و متخصصان اين منطقه ،63 عدد از شیرهای اسقاطی در سایزهای مختلف تعمیر و بازسازی شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ايران، محمد كامل تصريح كرد: این کار تخصصی، در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه روزافزون و همچنین پاندمی و همه‌گیری کرونا با رعایت کلیه دستورالعمل‌های HSE و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت 100 درصد بومی و توسط همكاران متخصص منطقه به اتمام رسید.

 وي با اشاره به ثمرات اجرای این طرح در حوزه‌های پدافند غیرعامل و خوداتكايي به ‌صورت تخصصی، ادامه داد: با توجه به نداشتن سازمان مصوب جهت كارگاه تعميرات شيرهای معیوب در منطقه چهار عمليات انتقال گاز طي ساليان گذشته، پروسه تعميرات شيرهای معیوب تا سال قبل بصورت محدود و از طريق برون سپاري و استفاده از توانمندي كارگاه‌ها و شركت‌هاي موجود در سطح شهر و در مواردي در ساير نقاط كشور انجام مي‌شد، اما با تلاش و همت غيورانه كاركنان منطقه، تعمير63 عدد از شیرهای اسقاطی در سایزهای مختلف، توسط پتانسيل داخلي منطقه به اتمام رسید.

کامل افزود: بسیاری از این شیرها به‌علت خاص و کمیاب بودن قطعات و بعضا عدم وجود در بازار داخلي و معضلات بازارهاي خارجي به علت تحريم و جايگزيني با شيرهاي نو، بدون استفاده مانده بودند که با اجرای این طرح و با نگرش و شعار "تعمير به جاي تعويض"، علاوه بر رفع تنگناهای عملیاتی موجود، بیش از چهارده میلیارد ریال صرفه‌جویی نیز به همراه داشته است.

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز با بیان این‌که در کل این پروژه، 63 شیر تعمیر و به چرخه تولید باز گشتند، اظهار داشت: این شیرها در سایزهای 2 تا 16 اینچ و پس از طی مراحل و تست‌های مختلف توسط بازرسی فنی منطقه، در قسمت‌های مختلف خطوط لوله استفاده خواهند شد.

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 4 عملیات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/18 - ١٥:٠٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 875
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: