صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

به‌منظور افزایش ضریب ایمنی انتقال گاز صورت پذیرفت؛

اجرای 8 مورد عملیات انشعاب گرم در منطقه هشت عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز ایران از اجرای 8 مورد عملیات انشعاب گرم(HOT-TAP) در سایزهای مختلف در نیمه نخست سال 98 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یدالله بایبوردی، با اعلام این خبر گفت: با توجه به ضرورت انجام عملیات انشعاب گیری در خطوط مختلف محدوده تحت پوشش این منطقه، 8 مورد عملیات هات تپ در طول 6 ماهه نخست سال جاری صورت گرفته که یک مورد از این عملیات به منظور اخذ انشعاب 8 اینچ نیروگاه گلبرق ماکو و مابقی عملیات نیز بمنظور اخذ پاور سیستمLBV  وGOV  از لاین های مختلف است.

بایبوردی عملیات هات تپ را یکی از عملیات های حساس و دقیق خطوط لوله برشمرد و تصریح کرد: انجام عملیات انشعاب گرم(HOT-TAP)  زمینه اجرای عملیات انشعاب گیری از خطوط لوله گاز دار را بدون تخلیه آن فراهم کرده و سرعت عمل و ضریب ایمنی عملیات را افزایش می دهد.

وی افزود: مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز ایران به عنوان، منطقه معین برای شمال و شمال غرب کشور تعیین شده و مسئولیت انجام انشعاب گرم خطوط موجود در این گستره وسیع را بر عهده دارد، لذا ضرورت دارد با در نظر گرفتن حساسیت موضوع و شرایط خاص آب و هوایی منطقه بتوانیم همواره آمادگی لازم برای انجام هر گونه عملیات انشعاب گرم را در جهت پایداری انتقال گاز داشته باشیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/07/14 - ١٠:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3195