صفحه اصلی > خبرها > نمايشگاه‌ 


نسخه چاپي

سرپرست شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران:

نیروی انسانی توانمند؛ مهمترین اصل در تحقق اهداف شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در سال 97

شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان بازوی اجرایی شرکت ملی گاز ایران، تأثیر زیادی بر توسعه اقتصاد، اشتغالزایی و رفاه عمومی جامعه داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی، سرپرست شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران درنشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بهره‌گیری از مشاوران ایرانی، تأمین کالا و قطعات از شرکت‌های داخلی توانمند که تولیداتشان براساس استانداردهای صنعت نفت و گاز است و واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های پیمانکار داخلی در قالب برگزاری مناقصه و تأکید بر بهره‌گیری از نیروی انسانی بومی مناطق برای رونق کسب و کار در جوامع محلی، از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های در این حوزه است.

وی ادامه داد: طرح های در دست اقدام این شرکت شامل ۱۴ طرح کلان از جمله طرح مرتبط با احداث و تکمیل خطوط انتقال گاز، 5 طرح تاسیسات تقویت فشار گاز تاسیسات زیربنایی و ساخت و توسعه پالایشگاه‌های گازی و طرح های مرتبط با ذخیره سازی گاز طبیعی و دیسپچینگ مخابرات و فیبر نوری می شود.

صلواتی با بیان این که این شرکت در اسفندماه سال گذشته با افتتاح سه پروژه بزرگ ملی؛ تأسیس واحد بودارکننده (مرکاپتان)، خط انتقال اتان از سایت 1 پارس جنوبی به سایت 2 و پست برق پشتیبان ۱۳۲ کیلو ولت مجتمع گاز پارس جنوبی با حضور رییس جمهوری، برترین پروژه های خود را به نمایش گذاشت، اظهار کرد: این پروژه ها به همراه دیگر پروژه های این شرکت با جذب ۳۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه، از ابتدای تأسیس این شرکت تا سال 97، به انجام رسیده است.

سرپرست شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: سال 97 از نظر کمی و کیفی شاهد ثبت رکوردهایی جدید در حوزه اجرای پروژه‌ها بودیم که نیروی انسانی توانمند شرکت مهندسی به عنوان مهم‌ترین اصل در تحقق این مسیر نقشی سازنده داشت.

این مقام مسئول با بیان این که شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان بازوی اجرایی شرکت ملی گاز ایران وظیفه تحقق اهداف برنامه‌ریزی شده از سوی این شرکت را بر عهده دارد و در این مسیر از به‌روزترین فناوری‌ها بهره می‌گیرد، گفت: امور پژوهش شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با همکاری مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گام به گام با پیشرفت فناوری جهانی قدم برداشته و از فناوری‌های نوین و تجربه شرکت‌های مطرح بین‌المللی در طراحی و اجرای پروژه‌ها استفاده کرده و گواه این موضوع نیز کارکرد این خطوط و تأسیسات به صورت کاملاً ایمن و پایدار در سال‌های متمادی بدون کوچک‌ترین مشکل بوده است.

صلواتی نوع فعالیت شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران که زمینه‌ساز ایجاد زیرساخت‌های کلان گازرسانی در سراسر کشور می‌شود را به صورت ذاتی، رونق‌دهنده تولید و اقتصاد کشور دانست و بیان کرد: به هرحال گاز به عنوان سوختی ارزان و پاک علاوه بر ایجاد رفاه و آرامش و محرومیت‌زدایی در بخش خانگی، در بخش صنایع نیز می‌تواند زمینه‌ساز افزایش تولید و کاهش قیمت تمام شده محصول شود.

وی در پایان با بیان این که ما در استان سیستان و بلوچستان، فعالیت های بسیار زیادی را شروع کرده ایم، تصریح کرد: تلاش داریم تا کار گازرسانی به شهرهای این استان را نیز همانند دیگر پروژه هایی که سریع تر از موعد، به انجام رسانده ایم، یک ساله و یا حتی سریع تر به اتمام برسانیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/02/14 - ١٦:٣٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 5479
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: