صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رییس HSE شرکت ملی گاز ایران:

حفاظت از محيط زيست؛ يكي از ارزش‌هاي بنيادين حاكم بر فعاليت‌هاي شركت ملي گاز ايران

حفاظت از محيط زيست، يكي از اصول و ارزش‌هاي بنيادين حاكم بر فعاليت‌هاي شركت ملي گاز ايران تلقي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن‌نیا، رییس HSE شرکت ملی گاز ایران با گرامی‌داشت روز جهانی محیط زیست و بیان این مطلب، اظهار داشت: این شركت به‌عنوان بزرگترين عرضه‌كننده انرژي كشور و يكي از سازمان‌هاي پيشتاز در اين عرصه، اقدامات و پروژه‌هاي مؤثر و مفيدي را در راستاي شناسايي منابع انتشار گازهاي گلخانه اي كه عامل بروز پديده اثر گلخانه‌اي، یعنی گرمايش جهاني و تغيير اقليم هستند و نیز، كاهش انتشار به انجام رسانده است.

وی با بیان این که شعار روز جهاني محيط زيست سال 2021 «احياي اكوسيستم‌ها» عنوان شده، ادامه داد: بر همین اساس، شركت ملي گاز ایران با درك اهميت موضوع اكوسيستم‌ها و گونه‌هاي در معرض خطر، اقداماتي را در راستاي كمك به تقويت زيست‌بوم‌هاي مجاور تأسيسات و تثبيت روند رشد گونه‌هاي حساس آن‌ها انجام داده است.

بهمن‌نیا کسب و کار اصلی شرکت را تأمین سوخت پاک برای بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی، تجاری، مسکونی و حمل و نقل در سطح کشور عنوان کرد و گفت: می‌دانیم که سوخت گاز طبیعی، کمترین میزان آلایندگی را در بین سوخت‌های فسیلی منتشر می‌کند، بنابراین شرکت ملی گاز ایران سالیانه با تأمین این سوخت پاک، از انتشار هزاران تن آلاینده ناشی از مصرف سایر سوخت‌های فسیلی جلوگیری می‌کند.

رییس HSE شرکت ملی گاز ایران با اشاره به این که تأمين انرژي، لزوماً مستلزم تخريب محيط زيست نيست، تصریح کرد: اما نباید فراموش کنیم که گونه‌هاي گياهي و جانوري و اکوسیستم‌ها، شبکه حیات روی کره زمین هستند که در حال حاضر و به دلیل فعالیت‌های غیرمسئولانه بشر در سراسر جهان، با تهدیدهای گسترده‌ای روبرو شده‌اند.

وی افزود: با نام‌گذاری دهه اخیر به نام دهه احیای اکوسیستم­ها، در طول 10سال پيش رو كه آغاز آن، روز جهانی محیط زیست سال جاری است، افراد، گروه‌ها، دولت‌ها، مشاغل و سازمان‌ها از هر نوع، می‌توانند در یک حرکت جهانی برای پيشگيري، متوقف و معکوس کردن روند تخریب اکوسیستم‌ها و تأمین آینده­ای پایدار برای همگان، متحد شده و با برنامه‌ریزی دقیق، این هدف حیاتی را دنبال کنند.

بهمن‌نیا صنعت گاز را به لحاظ ماهيت صنعت، دوستدار محيط زيست خواند و یادآور شد: گاز طبيعي به‌عنوان پاك‌ترين سوخت فسيلي در قياس با ساير منابع انرژي فسيلي، مقدار آلودگي كمتري به ازاي واحد توليد انرژي ايجاد مي‌كند، از اين‌رو، توسعه مصرف گاز و جايگزيني آن با سوخت‌هاي فسيلي سنگين‌تر از قبيل گازوييل، مازوت، زغال سنگ و نظير آن، عملاً به كاهش آلودگي هوا  كمك کرده و مقدار انتشار گازهاي گلخانه‌اي را كاهش مي‌دهد.

وی در پایان، اظهار کرد: امروز بواسطه زيرساخت‌هاي عظيم و ارزشمندي كه در زنجيره تأمين گاز ايجاد شده، به لطف خدا، بخش اعظم تقاضاي انرژي كشور از طريق گاز طبيعي تأمين  و از اين رهگذر، كمك شايان توجهي به كاهش آلودگي هوا در شهرها مي‌شود.  

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/12 - ١٥:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1630
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: