صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

با همت شرکت گاز هرمزگان و منطقه ۶ عملیات انتقال گاز؛

عملیات گازرسانی به فاز دوم نیروگاه غدیر قشم با موفقیت به انجام رسید

با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان هرمزگان، فاز دوم نیروگاه گازی غدیر قشم جهت تولید برق، وارد مدار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فواد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه ای که با مصطفی تندرو، مدیر عامل نیروگاه غدیر قشم، برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در شرکت گاز استان هرمزگان و همکاری منطقه 6 عملیات انتقال گاز، عملیات گازرسانی به فاز دوم نیروگاه غدیر قشم با موفقیت به انجام رسید و این فاز وارد مدار شد که تحقق این امر، بی شک، عینیت‌بخشی به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی هاست.

وی افزود: در شرایطی که کمبود برق در کشور حکمفرما بود، با انتقال معکوس حدود یک میلیون و نهصد هزار مترمکعب گاز در شبانه روز از سرزمین اصلی به جزیره قشم در نیمه اردیبهشت سال جاری، واحد دوم گازی نیروگاه نیز وارد مدار شد و هم اکنون هر دو واحد نیروگاه فعال و با حداکثر توان در حال تولید برق هستند.

حمزوی اظهار کرد: هم اکنون این نیروگاه با توجه به شرایط محیطی و دمای هوا با ظرفیت 285 مگاوات برق در حال تولید است و تاکنون بیش از یک میلیون مگاوات ساعت برق تولید و به شبکه سراسری منتقل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان، تصریح کرد: به فضل الهی و با تولید این میزان برق، تلاش ها و مساعدت های  مدیران شرکت ملی گاز ایران در به تحقق رساندن  شعار "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" به بار نشست.

شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد نسبت به تامین گاز پایدار نیروگاه از طریق خطوط انتقال گاز مطمئن در آینده اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/23 - ١٢:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 684

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: