صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

در راستای فرهنگ سازی و بزرگداشت هفته زمین پاک صورت گرفت:

پاکسازی روستاهای پیرامونی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

طی مراسمی به مناسبت هفته زمین پاک و در یک حرکت نمادین در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت، جمعی از مدیران و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با همراهی مسئولین شهرستان سرخس، اقدام به پاکسازی محیط زیست و جمع آوری زباله در محور روستاهای پیرامونی پالایشگاه کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رئیس واحد HSE شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در این خصوص گفت: در جوامع امروز بخشی از پسماندهای خانگی شامل پلاستیک، پاکت های کاغذی، کیسه ها در قالب زباله در محیط بیرونی رهاسازی می شود که این موضوع باعث آلودگی محیط زیست شده و تهدیدی برای سلامتی انسان ها است.

سیداسماعیل قادری اذعان کرد: متاسفانه بعضی از افراد هنگام حضور در طبیعت مثل جنگل ها، کوهستان و مراتع با سهل انگاری، زباله های خود را رها می کنند که این موضوع زمینه ساز آسیب جدی به محیط زیست و زمین می‌شود که باید با فرهنگ سازی مردم را به عدم رهاسازی زیاله و تفکیک زباله از مبدا و تحویل آنها به سازمان پسماند تشویق کرد.

نجات امروز زمین نمادی از زندگی سبز و هدیه ای پاک به آیندگان است

وی تاکید کرد: با هدف حفظ محیط زیست و پاک نگهداشتن زمین از آلودگی در اقدامی نمادین مسیر روستای نوبنیاد تا گنبدلی در جاده سرخس به مشهد توسط دوستداران محیط زیست از انواع زباله های رها شده پاکسازی شد تا از آلودگی هرچه بیشتر جلوگیری و پیشگیری شود.

قادری بیان کرد: هفته زمین پاک هر ساله در تمام دنيا برگزار  و به همه مردم روي زمين يادآوري مي‌شود که نبايد سياره خود "زمين" را فراموش کنند و باید به فکر حفظ آن باشند زیرا نجات امروز زمین نمادی از زندگی سبز و هدیه ای پاک به آیندگان است.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/11 - ١١:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 162
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: