صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

شكست ركورد برگزاري مانور مدیریت بحران در منطقه چهار عمليات انتقال گاز

در راستاي ايجاد آمادگي و توانمندسازي كاركنان در زمان بحران،‌ 34 مانور در سال گذشته در منطقه 4 عمليات انتقال گاز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، محمد کامل مدير منطقه چهار عمليات انتقال گاز با اشاره به مؤثر بودن اين مانورها در آمادگي همكاران اين منطقه گفت: با برنامه‌ريزي و پيگيري امور HSE و پدافند غيرعامل منطقه چهار عمليات انتقال گاز و همكاري و علاقه‌مندي بسياري از واحدهاي منطقه علي‌الخصوص مراكز بهره‌برداري و ايستگاه‌هاي تقويت فشار گاز، تعداد 34 مانور با موضوعات متنوع و در سطوح متفاوت در سال 1399 توسط اين منطقه برگزار شد.

وي ادامه داد: با توجه به تنوع آب و هوایی و گستردگي خطوط لوله اين منطقه در گستره چهار استان كشور، جهت افزايش سطح عملكردي واحدهاي عملياتي در شرايط اضطراري و بحران، اين رزمايش‌ها طراحي و اجرا شد.

مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز با بیان این‌که 21 مانور برنامه‌ريزي شده و 13 مانور به صورت نوع صفر بودن (بدون اطلاع) برگزار شد، تصريح کرد: اين مانورها با موضوعاتي نظير آتش‌سوزي در مسير خط لوله، برخورد خودروهای سواری و سنگین به تأسیسات ایستگاه شیر حسن‌سو، شكست خط بر اثر رانش زمين مسير خط كلات/ درگز، شيوع وسيع كرونا، اختلال عملياتي (گم شدن/ گير كردن پيگ)، سيل و آب بردگي در ايستگاه طرود، مسموميت غذايي جمعي، افت فشار خط لوله 10 اينچ و CGS تربت‌جام، نشت گاز از مخزن زيرزميني، انفجار خط لوله، اختلال عملياتي (يخ‌زدگي خط 48 اينچ و قطع جريان گاز) و آتش‌سوزي در سوله حمل و نقل به انجام رسيده و متعاقب آن مطابق روش‌هاي اجرايي موجود، با فراخوان اعضای کمیته مديريت شرايط اضطراري و پدافند غيرعامل و همچنين كميته‌هاي پدافند غيرعامل و مديريت مراكز بهره‌برداري و ايستگاه‌هاي تقويت فشار گاز مربوطه نسبت به كنترل آنها اقدام شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ريزي منطقه جهت برگزاري دوره‌هاي آموزشي مرتبط با بحران اضافه کرد: دوره مديريت شرايط اضطراري و پدافند غيرعامل در سطح منطقه برگزار شده و دوره‌هاي بعدي نيز با هماهنگي آموزش منطقه در حال برنامه‌ريزي است.

کامل در خاتمه بیان کرد: در سال جاري نيز برگزاري مانورها براساس روش‌هاي علمي در دستور كار منطقه قرار دارد كه پس از تهيه و تأييد سناريوي رزمايش و انجام مقدمات معمول، اجرايي خواهند شد.

 

منبع: روابط عمومي منطقه چهار عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/13 - ١١:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 164
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: