صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

قريب به 50 درصد دارایی‌های شرکت انتقال گاز برون‌سپاری می‌شود

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ايران از برون سپاري قريب به 50 درصد دارايي هاي این شركت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، مهدي جمشيدي‌دانا، با بیان اینکه برون‌سپاری مطابق با برنامه و نقشه راه خواهد بود، گفت: تا افق ۱۴۰۶، قريب به 50 درصد دارایی‌های ثابت شرکت انتقال گاز ایران که حدود ۵۶ تاسيسات تقویت فشار گاز را شامل می‌شود، در دستور برون‌سپاری داريم.

وی در ادامه، افزود: برون‌سپاری تعمیرات و نگهداری تاسيسات در اولويت نخست اين شركت بوده و با جلب مشارکت بخش خصوصی، در صدد سبك سازي، مديريت هزينه و بهره مندي از تخصص و دانش پيمانكاران داخلي هستيم.

جمشيدي‌دانا اظهار داشت: لازمه برون‌سپاري، برخورداري از پیمانکاران توانمندي است كه توانايي پذيرش تعهدات و مسئوليت‌هاي شركت انتقال گاز را داشته و بتوانند در مسير توسعه پايدار اثرگذار باشند، با این حال برون‌سپاری تاسيسات تقویت فشار گاز، بی‌گمان تحول بسیار خوبي در اشتغال‌زايي، مديريت هزينه‌ها و دانش‌افزايي ایجاد خواهد كرد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تصریح کرد: درحال حاضر، یکی از تاسيسات شرکت به ‌صورت برون‌سپاری اداره می‌شود كه حدود ۹ ماه از آغاز این کار سپري شده و در گام نخست، عملکرد قابل قبولي داشته است.

وی ادامه داد: همكاران ما از اين عملکرد بازخورد مثبتی برای نوشتن شرح حال پنج تاسيسات تقويت فشار گاز دیگر که در سال آینده قرار است برون‌سپاری شود، دریافت کرده‌اند كه بی‌شک اگر مورد توجه شرکت‌های تابعه وزارت نفت قرار گيرد، کار ارزشمندی خواهد بود.

جمشیدی‌دانا، برون‌سپاری و پایش وضعيت تاسيسات را دو برنامه بسيار مهم شركت انتقال گاز ایران عنوان کرد و ادامه داد: بر آن هستيم هر سال طبق برنامه‌ای مدون، بخشي از دارايي هاي فيزيكي اين شركت را كه امكان برون سپاري دارد به بخش خصوصی سپرده تا با توانمندي پيمانكاران داخلي و دانش و نظارت مديريتي شرکت انتقال گاز، شاهد بهبود مستمر و افزایش بهره‌وری بيشتر در اين عرصه باشيم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/20 - ١١:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1813