صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان خبرداد:

بهره مندی پنج هزار خانوار در یک شهر و دو روستای جزیره قشم تا پایان سال جاری

در حاضر عملیات گازرسانی به جزیره قشم، در بخش روستایی ۲۰ درصد و در بخش شهری نیز ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، فواد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان افزود: طرح گازرسانی از سال ۹۲ با راه اندازی کارخانه سیمان و خط ایستگاه گاز در قشم آغاز شد و تا پایان امسال در شهر درگهان و  روستاهای هُلُر و کووه‌ای در این جزیره اجرا می‌شود که با تحقق این طرح، پنج هزار خانوار شهری و روستایی زیر پوشش گازخانگی قرار می‌گیرند.

حمزوی افزود: هم‌اینک یک هزار و ۵۰۰ علمک گاز در شهر درگهان و روستاهای اطراف آن نصب شده است که تا پایان سال به سه‌هزار و ۵۰۰ علمک می‌رسد.

 مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان تصریح کرد: شبکه انتقال گاز درگهان، هلر و کووه‌ای ۱۲۰ کیلومتر است و تاکنون ۳۳۰ مشترک خانگی و ۴۲ مشترک تجاری و اداری در حال استفاده از نعمت گاز طبیعی هستند و برای رفاه حال مردم این منطقه، واحد امور مشترکین و امداد گاز درگهان فعال شده است.

 وی اظهار کرد: همچنین شبکه توزیع گاز در شهر قشم  ۱۵ کیلومتر است که در مرحله‌ اول ۴۷۲ علمک در شهرک سام و زال قشم نصب شده و  پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور سال آتی تعداد علمک‌های نصب شده در قشم به چهار هزار افزایش یابد که قابلیت تامین گاز ۱۲ هزار مشترک را داراست و در سال 1400 نیز شهر سوزا و روستاهای اطراف آن از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

 گفتنی است شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/31 - ١٤:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 309