صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، تاکید کرد؛

لزوم رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی در فصل سرما

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران، همزمان با شروع فصل سرما به مردم در خصوص رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، جعفر احمدپور گفت: هر سال با شروع فصل سرما، تعداد زیادی از هموطنان به دلیل بی توجهی به مسائل ایمنی مرتبط با استفاده از گاز طبیعی، جان خود را از دست می دهند که به همین دلیل رعایت نکات ایمنی ضرورت فراوان دارد.

وی افزود: دقت نکردن در نصب صحیح وسایل گاز سوز، توجه نداشتن به باز بودن مسیر دودکش،  نداشتن کلاهک H شکل دودکش، استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد، دقت نکردن در استفاده از تهویه مناسب هوا و كمبود اکسیژن مورد نیاز وسایل گاز سوز با بستن کلیه منافذ در ساختمان های فاقد سیستم گرمایش مرکزی، استفاده از وسایل غیر گرمایشی نظیر اجاق گاز و پلوپز برای گرمایش و استفاده نکردن از شیلنگ و بست استاندارد از مهمترین عوامل بروز حوادث مربوط به گاز است.

احمدپور از مشترکان گاز طبیعی در استان خواست قبل از راه اندازی وسیله گاز سوز، پس از حصول اطمینان از باز بودن مسیر دودکش و وجود کلاهک H شکل ، با استفاده از شیلنگ و بست استاندارد اقدام به اتصال بخاری استاندارد، به شير گاز کنند و محل های اتصال به شير و نيز وسيله گازسوز را برای اطمینان از عدم نشت گاز ، با کف صابون امتحان کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران به رعایت نکات صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی هم اشاره کرد و گفت: استفاده از روش های مختلف از قبیل استفاده از پرده های ضخیم برای ورودی منازل و اتاق ها، لباس مناسب و تنظیم دمای منزل بین 18 تا 21 درجه سانتیگراد از مواردی است که می توان با بکارگیری آن ضمن صرفه جویی در مصرف گاز و کاهش هزینه مصرف گاز ، امکان استفاده سایر هموطنان را از این نعمت خدادادی فراهم کرد .

وی در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت و همیاری مشترکین عزیز در استفاده صحیح از این نعمت الهی، شاهد حوادث ناگوار در سطح استان نباشیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/23 - ١٢:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 308