صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در ۸ ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفت:

نشت یابی ۵۴۰۰ کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان گلستان

سرپرست شرکت گاز استان گلستان از نشت یابی بیش از ۵۴۰۰ کیلومتر و تغذیه و شبکه توزیع گاز در هشت ماهه نخست سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی طالبی با اشاره به اهمیت فرآیند نشت یابی و بازرسی در شناسایی و کنترل نقاط مخاطره‌آمیز و همچنین جلوگیری از هدر رفت انرژی گفت: با توجه به سوخت گازطبیعی در سبد انرژی کشور و همچنین گستردگی شبکه های گازرسانی و تجهیزات و متعلقات آن و ضرورت بازرسی و کنترل آنها به منظور جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی، فرایند نشت یابی و بازرسی از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.

 وی افزود: از مجموع ۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر نشت یابی صورت گرفته شده در حدود  ۳۳۰۰ کیلومتر مربوط به شبکه های پلی اتیلن  و ۲۱۰۰ کیلومتر مربوط به خطوط فلزی بوده است.

طالبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت شیر های شبکه در بحث خدمات رسانی مناسب، علاوه بر نشت یابی شبکه و انشعابات، بر اساس برنامه ریزی تدوین شده ۷۶۰۰ عدد شیر  شبکه های پلی اتیلن و فولاد ی نیز مورد نشت یابی و ۲۲۰۰ عدد شیر های شبکه مورد بازرسی و پایش قرار گرفته است.

سرپرست شرکت گاز استان گلستان اظهار داشت: انجام این اقدامات افزایش ضریب ایمنی، بهبود بهره‌وری، جلوگیری از خطرات احتمالی،کاهش هدررفت گاز و آلودگی های زیست محیطی را به همراه داشته ؛ضمن این که موجب حفظ و صیانت از گاز طبیعی و همچنین نگهداشت تأسیسات و تجهیزات گاز رسانی نیز می شود .

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان گلستان

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/01 - ١١:٣٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 137