صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

همسو با ارتقاي سطح آمادگي كليه واحدهاي عملياتي و پشتيباني صورت گرفت:

برگزاري تمرين واكنش در شرايط اضطراري در پالايشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي

تمرين واكنش در شرايط اضطراري سه ماهه دوم در سطح ERC در پالايشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، اکبر غلامی، رئیس تعمیرات پالایشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر، گفت: تمرين واكنش در شرايط اضطراري در راستای كاهش پيامد حوادث در حفظ شاخص‌هاي جهاني ايمني و با سناريو خرابکاری بمب‌گذاری روی لاین در منطقه سیلابه گیردر ناحیه 3 برگزار شد و كليه‌ مراحل به خوبي و با موفّقيّت به انجام رسيد.

وی افزود: اين تمرين با هدف آشنایي نفرات با خطرات موجود، ارتقاي سطح آمادگي كليه واحدهاي عملياتي و پشتيباني و آمادگي تيم‌هاي واكنش در شرايط اضطراري، ارزيابي توان گروه‌هاي عملياتي درگير در حادثه و شناسايي نقاط قوت و ضعف و صدور اقدامات اصلاحي لازم، در يك كارگروه تخصصي طرح‌ريزي و انجام شد.

رئیس تعمیرات پالایشگاه اول شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه گفت: كليه واحدهاي عملياتي و پشتيباني پالايشگاه اول از جمله آتش‌نشاني، ايمني، حراست، كلينيك و بهره‌برداري در تمام بخش‌ها در اين مانور حضور داشته‌ و آمادگي خود را براي مواجهه با شرايط اضطراري واقعي مورد سنجش قرار دادند. در ضمن تيم كمكي آتش‌نشاني از پالايشگاه چهارم در كمك رساني به پالايشگاه اول، نقش خود را به عنوان پالايشگاه‌ معين، به خوبي ايفا کرد.

غلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در اين تمرين، عملكرد اعضای هسته مقابله با شرايط اضطراري پالايشگاه و تخليه نفرات مشغول به كار و هدايت ايشان به محل‌هاي تجمع ايمن نيز مورد ارزيابي قرار گرفت.

رئیس تعمیرات پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: در پایان اين تمرين، جلسه‌اي به منظور بررسي نقاط قوت و قابل بهبود مانور برگزار و اقدامات اصلاحي لازم به منظور پيشگيري و كنترل فعاليت‌هاي سيستمي پالايشگاه تعريف و به مسئولين اعلام شد.

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/30 - ١٣:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 308