صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

رئيس ICT مجتمع گاز پارس جنوبي:

توانمندسازی کسب ‌وکار با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ماموریت واحد فناوری اطلاعات مجتمع گاز پارس جنوبی

فاز 14 پارس جنوبي با حفظ يكپارچگي و دسترسي به داده هاي اطلاعاتي و شبكه ارتباطي به شبكه ي يكپارچه ارتباطي و اطلاعاتي مجتمع گاز پارس جنوبي متصل شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، پيام نبهاني، رئيس ICT مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: با تکیه بر سرمایه‌های انسانی توانمند و تمرکز بر حفظ یکپارچگی مجتمع، در پی ارتقای پایداری تولید گاز طبیعی و محصولات جانبی و دستیابی به سرآمدی عملیات در کلاس جهانی، در افق 1404 هستیم.

نبهاني در ادامه عنوان داشت: واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی همواره در راستای چشم انداز سرآمدی در عملیات و رقابت پذیری در تراز جهانی و همچنین همسو با ماموریت این واحد درخصوص توانمندسازی کسب ‌وکار با بهره‌گیری از سیستم‌های اطلاعاتی و فناوری‌های نوین و در راستای ارزش آفرینی حداکثری از منابع گازی منطقه و با توسعه خدمات دانش محور حرکت کرده است.

وي گفت: یکی از اهداف این واحد در جهت نیل به اهدف استراتژیک توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه حاکمیت فناوری اطلاعات،ایجاد سیستمی یکپارچه و امن و مبتنی بر سرویس های با قابلیت دسترسی و اطمینان حداکثری است.

اين مقام مسئول ادامه داد: اتصال شبکه ارتباطی و مخابراتی آخرین فاز طرح توسعه پارس جنوبی(فاز 14) اقدامی در جهت حفظ یکپارچگی و دسترسی مطمئن به داده های اطلاعاتی و شبکه ارتباطی این مجتمع است.

رئيس ICT شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: با توجه به  الزام به تسریع در تکمیل و راه اندازی آخرین فاز پارس جنوبی و بسته شدن پرونده توسعه پارس جنوبی و  و پیرو آن نقش آفرینی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در مراحل تحویل، راه اندازی و در ادامه بهره برداری این فاز، اتصال شبکه مخابراتی، زیرساختی و اطلاعاتی این فاز به شبکه یکپارچه مجتمع  در دستور کار این واحد قرار گرفت.

نبهاني در ادامه خاطرنشان كرد: با بهره‌برداری از این پروژه که با استفاده از منابع داخلی مجتمع تامین و در مدت زمانی معادل64 نفر روزطراحی و اجرا شد، امکان استفاده از شبکه‌ها و سامانه‌های رایانه‌ای، منابع اطلاعاتی و داده های تحت شبکه، سامانه‌های یکپارچه جلسات مجازی و برقراری تماس‌های تلفنی با قابلیت اطمینان و دسترس پذیری بالا فراهم شده است.

رئيس ICT مجتمع گاز پارس جنوبي در پايان گفت: رعایت کلیه الزامات قانونی، بالادستی و پدافندی در حوزه امنیت اطلاعات، چابکی در انجام پروژه و صرفه جویی زمانی و تجهیزاتی و همچنین استفاده از توان فنی و نیروی انسانی موجود و هماهنگی با شرکت های مجری طرح توسعه از مهمترین ویژگی های اجرای این پروژه در آخرین فاز طرح توسعه پارس جنوبی است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/31 - ١٤:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 313