صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

رئيس كنترل و تداركات كالاي پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي:

بيش از 60 درصد از تجهيزات داخلي پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي با توان سازندگان داخلي تامين مي‌شود

مجتمع گاز پارس جنوبی بازار هدف بسيار مناسبي برای شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان قطعات و تجهيزات داخلی مي‌باشد و با برنامه ریزی صحیح، مدون و استراتژيك مي‌توان زیر ساخت های صنعتی و اقتصادی کشور را براین مبنا، ترسیم کرد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، حسن نصيري، رئيس كنترل و تداركات كالاي پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي با بیان این مطلب، گفت: با توجه به تحريم هاي ناجوانمردانه، اكنون یک فرصت طلایی جهت شرکت‌های سازندگان داخلی و متخصصان پرتلاش در اين حوزه محقق شده که این معادله به سمت اهداف آرمانی سوق داده شود.

وي در ادامه عنوان داشت: متخصصان و كاركنان پرتلاش پالايشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبي توانسته اند با تكيه بر توان داخلي، دانش روز و اقدامات نوآورانه سازندگان داخلي بسياري از قطعات و تجهيزات مورد نياز اين پالايشگاه را در كوتاه ترين بازه زماني ممكن، تامين کنند.

نصيري با اشاره به اين مهم، عنوان داشت: قطعات و تجهيزاتي از قبيل انواع فیلترها، گسکت ها، لوله ها، ورق ها، انواع شیرالات صنعتی با دانش نيروهاي جوان  و سازندگان داخلي ساخته و در اين پالايشگاه مورد استفاده و نصب قرار گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: قطعات و تجهيزاتي ديگر نيز از قبيل گیج ها ، بشکه ها ، کپسول اتش نشانی، اتصالات صنعتی، تله بخار، فلنج و پلیت‌ها، انواع مواد شیميایی، پمپ ها و قطعات آن، برخی تجهیزات آمازیشگاهی، برخی تجهیزات کمپرسور، الکترولایزر، انواع کابل ها، برخی تجهیزات ابراز دقیق، برخی تجهیزات برقی و .... نيز با همت سازندگان داخلي محقق شده است.

مجتمع گازی بزرگ کشور، اکنون پیشرو در حوزه ساخت قطعات و تجهيزات داخل می‌باشد و اين مجتمع عظیم گازی کشور به دلیل پتانسیل‌های بسیار بالا در اولویت اول ساخت تجهیزات قرار دارد.

وي ادامه داد:  شرکت‌های سازنده و تولیدکنندگان داخلی باید در سایه‌ همدلی و انسجام بتوانند پالايشگاه هاي مجتمع گاز پارس جنوبي  را به یک بازار بزرگ صنعتی تبدیل کنند.

نصیري گفت: مجتمع گاز پارس جنوبي اكنون به عنوان پرچمدار توليد گاز و حمايت از سازندگان و شركت هاي دانش بنيان در كشور تبديل شده و اين مسير تا رسيدن به آرمان هاي بزرگ ادامه خواهد داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/20 - ١٣:٣٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 225