صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

آمادگي توليد حداكثري فازهاي 22 و 24 مجتمع گاز پارس جنوبي در زمستان

مدير پالايشگاه دوازدهم پارس جنوبي گفت: 100 درصد کار‌های برنامه‌ریزی شده و ضروری دربازه تعمیرات اساسی انجام ‌شده است و فازهای 22 و 24 مجتمع گاز پارس جنوبي با توان کامل برای تولید محصولات خود در زمستان آماده هستند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، مهدی گرامی شیرازی، مدیر پالایشگاه دوازدهم پارس جنوبی؛ با بیان اینکه نیروهای مجتمع از ابتدای راه‌اندازی پالایشگاه، در انتهای سال 96، در فازهای 22 و 24 حضور داشته‌اند؛ اظهار داشت: نیروهای مجتمع در این دوره در کنار پیمانکار در راه‌اندازی کمک لازم را انجام دادند و حضور جدی نفرات SPGC  از سال گذشته در این پالایشگاه با اضافه شدن نفرات انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از 30 تیر سال جاری، مدیریت بهره‌برداری واحدهای تکمیل شده به مجتمع پارس جنوبی واگذار شده است، گفت: در حال حاضر پیمانکاران طرح در پالایشگاه مشغول انجام کار هستند و در نهایت با تکمیل تمام واحدها، پالایشگاه به‌صورت کامل به SPGC واگذار خواهد شد.

گرامي با بيان وضعيت فعلی بخش های مختلف پالایشگاه گفت: در حال حاضر تمام بخش های واحدهای پالایش گاز، تثبیت میعانات گازی در سرویس هستند و بخش های پشتیبانی پالایشگاه شامل واحدهای آب، برق و بخار نیز تکمیل شده‌اند و سایر واحدها نیز مطابق برنامه تا پایان سال جاري تکمیل خواهند شد.

گرامی شیرازی در ادامه به آمادگی پالایشگاه برای تولید زمستان اشاره کرد و گفت: در راستای تولید پایدار تعمیرات پالایشگاه دوازدهم از 20 مرداد سال جاری آغاز و 15 شهریور پایان یافت.

وی با بیان اینکه در این تعمیرات هیچ حادثه‌ای رخ نداد و فعالیت‌ها در سلامت کامل صورت گرفت، افزود: صد درصد کار‌های برنامه‌ریزی شده و ضروری در بازه تعمیرات اساسی انجام ‌شد و فازهای 22 و 24 با توان کامل برای تولید محصولات خود در زمستان آماده بوده و امیدواریم زمستان را با آرامش پشت سر بگذاریم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/21 - ١٤:٠٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 207