صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیر پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی؛

تولید روزانه بیش از 40 هزار بشکه میعانات گازی در فاز 13

پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان یک پالایشگاه کاملاً ایرانی، به زودی به تولید کامل خود مطابق طراحی می رسد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، محمد سعیدیان، مدیر پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه این پالایشگاه مطابق طراحی باید روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز تولید کند؛ گفت: در حال حاضر میزان گاز تولیدی پالایشگاه روزانه  بیش از 35 میلیون متر مکعب با گاز تحویلی از سکوها است که با تکمیل چاه ها میزان تولید به طراحی خواهد رسید.

وی با بیان این مطلب، اظهار داشت: برای این فاز 38 حلقه چاه پیش بینی شده است که باید روزانه 2 هزار میلیون فوت مکعب گاز به پالایشگاه تحویل دهند.

سعیدیان با اشاره به این مطلب گفت: در حال حاضر، حدود یک هزار و 400 میلیون فوت مکعب از طریق دریا برای پالایشگاه خوراک ارسال می شود که مطابق برنامه این میزان تا پایان سال افزایش خواهد داشت.

وی دیگر محصولات تولیدی فاز 13 را در حال حاضر میعانات گازی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پالایشگاه یازدهم بیش از 40 هزار بشکه در روز میعانات گازی تولید می‌کند.

گفتنی است؛ مطابق طراحی این پالایشگاه باید روازنه 2 هزار و 500 تن اتان، 2 هزار تن پروپان، یک هزار و 200 بوتان و 80 هزار بشکه میعانات گازی تولید کند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/22 - ١٠:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 205